Польові зоологічні дослідження

🌿Провідним науковим співробітником відділу природи краю Чернівецького обласного краєзнавчого музею, кандидатом біологічних наук Назаром Смірновим здійснено експедиційний виїзд на територію Парку та проведені польові зоологічні дослідження.
🌿🦝Зокрема, продовжено моніторинг стану популяцій двох вразливих груп хребетних тварин – земноводних і плазунів, започаткований 20 років тому. Дослідження дають змогу стежити за змінами в структурі комплексів амфібій і рептилій на теренах Парку та розробляти рекомендації, спрямовані на їхнє збереження. Під час експедиції зібрані нові відомості про поширення та стан популяцій різних видів, зокрема занесених до Червоної книги України: саламандри плямистої, тритонів карпатського, альпійського і гребінчастого, кумки жовточеревої, жаби прудкої.
🦋Також у Парку виявлено нову локацію, де трапляється рідкісний метелик мнемозина, або чорний аполон, та зареєстровано доволі ранній, як для цієї місцевості, початок льоту цього лускокрильця.
🙂Дослідження проведені у рамках угоди про співпрацю між Національним природним парком «Вижницький» і Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм.