Об’єкти неживої природи

Гори

Гора Стіжок на південно-східній околиці смт Берегомет. Має цікаву стогоподібну форму з серією скельних виходів пісковиків ямненської світи біля вершини і популярною тектонічною печерою Довбуша довжиною 7 м.

 

Гора Стіжок смт. Берегомет

Скелі

Лекеченські скелі - геологічна пам'ятка природи місцевого значення в лівому схилі долини однойменної ріки. Система скельних відслонень різної висоти з численними цікавими спалеокарстовими утвореннями.

Скельні виходи ямненських пісковиків у лівій частині долини річки Стебник з численними спелеокарстовими формами.

Скельний вихід ямненських пісковиків на правому березі річки Стебник з численними спалеокарстовими утвореннями і унікальними натічними формами.

"Лекеченські скелі"
Скельні утворення г.Стіжок

Відслонення

Відслонення менілітових верств в урочищі Лужки у вертикальному зрізі стінки південної експозиції. Темно-сірі до чорного бітумінозні аргіліти, окремнені алевроліти, пісковики тонкошаруваті з численними відбитками давньої донної поверхні водойм. Розміщене поруч з основною дорогою, що пролягає долиною р. Виженка.

Відслонення контакту менілітових верств вертикально-навкісного залягання з аргілітами та пісковиками бистрицької світи. Розміщене саме навпроти джерела "Лужки" на лівому березі річки Виженка біля самої дороги.

Відслонення потужних пісковиків вигодсько-пасечнянської світи в лівому борту долини річки Виженка. Стіна висотою до 25 м складена похило нахиленими шарами пісковиків, які утворюють чисту поверхню нашарування.

Відслонення потужних пісковиків ямненької світи біля русла річки Виженка у верхній частині її течії. Лівий борт складений суцільною стіною пісковиків з від’ємним кутом нахилу, висотою від 3 до 15 м.

Відслонення (урочище Лужки)
Відслонення (урочище Лужки)
Відслонення (урочище Лужки)
Відслонення (урочище Лужки)
Відслонення (урочище Лужки)