Колір марки
Складність
Протяжність
Тривалість
Перевал Німчич
Перевал Німчич – одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах. Звідси відкривається широка панорама долини річки Черемош та її меандри і неповторні види довколишніх гір.
Сьогодні на перевалі Німчич розбудовано цілий туристичний комплекс із рестораном, готелем, витягами. Багато інформаційних стендів про культуру і побут буковинських гуцулів, історію місцевості, видатних особистостей, які тут побували: Леся Українка, Іван Франко, останній російський імператор Микола ІІ та герой Червоної армії і численних анекдотів Василь Чапаєв.
Підніжжя гори Просічка
Біля старенької каплички маршрут роздвоюється: ліворуч проходить більш легкий маршрут, без крутих підйомів та спусків, але виводить він вже до останньої гряди урочища Протяте каміння, а праворуч стежка піднімається круто вгору і виводить на гору Просічка (913 м над рівнем моря). Це найвища точка на маршруті, звідси по обидва боки відкриваються чудові краєвиди: праворуч – на долину річки Черемош, ліворуч – урочище Лужки з річкою Виженкою і надзвичайно цікавий за своєю будовою і багатий на червонокнижні види рослин хребет Баньків. Далі проглядається поляна Татолове, ще в далині – урочище Бука.
Соколине око, Протяте каміння
Протяте каміння – унікальна геологічна пам’ятка природи, що вражає своєю оригінальністю, величністю та індивідуальністю. Це скупчення велетенських скель, яким дощі, вітри і невблаганний час надали найрізноманітніших форм, утворили в них тріщини, гроти, печери. Кам’яні велети вражають своєю висотою. Вони ніби прорізані (протяті) на окремі відроги, через що й дістали свою назву. Особливу увагу звертає на себе Соколине око – найцікавіша зі скельних груп. Кам’яна арка, що дійсно нагадує око, розташована в скелі висотою близько 40 метрів, це як справжня 12-поверхівка. На неї можна легко видряпатися верхньою стежкою і заглянути в “око” – отвір у камені відповідної форми. Верхня плита каменя утворює аркаду, з-під якої на дно каньйону веде крутий схил.
З каміння стирчить багато скоб, штирів, кілець – це місце є популярним серед альпіністів. Зворотний бік скелі досить стрімкий, і скелелази їздять сюди потренуватись.
Хутір Околена
Стежкою вийдете до хутора Околена і, повернувши ліворуч лісовою дорогою, спускаєтесь до річки Виженка. Тут знову треба повернути ліворуч, щоб іти “разом з річкою” за течією до приватної бази відпочинку “Трембіта”.
Місце, де зустрічається цивілізація з недоторканою природою в абсолютній гармонії. Комфорт і затишок, шум гірського потоку та щебет пташок, шепіт старого лісу та ваше відлуння в розмові, яке відбивається від скель. Тут вас зустрінуть привітні господарі та комфортабельні будиночки у народному та гуцульському стилі. Потрапивши сюди по бездоріжжю, через переправи та дивовижні куточки дикої природи, ви зрозумієте, чому тут залишають серце і душу всі, хто колись тут бував. Одразу хочеться спробувати бануш зі шкварками, закутатися в гуцульську “джиргу”, випити гарячого чаю на гірських травах та слухати безкінечні історії про гори, опришків та взагалі про все на світі…
База “Трембіта” унікальна ще тим, що її сауна працює на кремнієвій мінеральній воді, джерело якої знаходиться вище. А біля русла річки Виженка бази є свердловина глибиною 110 м, вода в якій за хімічним складом ідентична знаменитій “Боржомі”.
Поруч привертає погляд прямовисна стіна з живописним відслоненням менілітових верств.
Джерело "Лужки"
Рекреаційний пункт "Лужки"
Дорогою до кінцевої точки маршруту вашу увагу привертають численні мальовничі водоспади по обидві сторони, відслонення потужних пісковиків в правому борту річки Виженка – стіна висотою до 25 м, складена похило нахиленими шарами пісковиків, Чорна та Біла скали з лівої сторони дороги та мальовничі відвали верхньо-стрийської підсвіти у правому березі річки Виженка. На рекреаційному пункті ви зможете влаштувати привал, відпочити і поділитися враженнями.
Для замовлення екскурсії телефонуйте:
+38(096) 3979541 – Ілля Сорокан
+38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк
Обережно!
На маршруті небезпечний стрімкий відрізок дороги від рекреаційного пункту «Лужки» до перевалу Німчич;
На висоті 913 м.н.р.м знаходяться кам’яні утворення, які в дощову і сніжну погоду є небезпечними, можливий каменепад;
В кінці маршруту знаходиться трьохступінчастий водоспад, біля якого у зимовий період слизько.
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів