Браконьє́рство (від фр. braconnage) - незаконне добування природних ресурсів, здобування або знищення диких тварин з порушенням правил полювання, риболовлі та інших вимог законодавства про охорону тваринного світу, який є матеріальною, науковою та культурною цінністю держави і становить мисливський фонд.
Не зайвим буде нагадати про відповідальність та суми відшкодування за такі дії. Особливо, слід зазначити суми значно виросли.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів такий розрахунок пояснюють тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти на відтворення знищених тварин.
Таким чином, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 року № 575 «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» розмір такс за незаконне знищення об’єктів тваринного світу їх жител, споруд та місць перебування і розмноження:
оленя європейського – більше 575 тис. грн.
козулю – більше 300 тис. грн.
зайця русака – більше 300 тис. грн.
куницю – більше 90 тис. грн.
форель струмкову – більше 20 тис. грн.
карась – більше 1 тис. грн.
знищений ембріон у незаконно добутій тварині (за один екземпляр) складає 200% розміру такси за відповідний вид тварин
Важливо знати! Крім відшкодування збитків, за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Незаконне зайняття звіринним, рибним або іншим водним добувним промислом згідно (ст. 248; ст. 249 Кримінального кодексу України), якщо воно заподіяло істотну шкоду карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.
Варто зауважити, що браконьєрство це не тільки відповідальність перед законом, але це відповідальність перед завтрашнім днем, перед майбутнім. І про це варто задуматись кожному, хто стає на цю злочинну стежку.