Міжнародна ніч кажанів – одна із найбільш незвичайних природоохоронних дат, яку відзначають вночі між останньою суботою та неділею серпня з метою привернення уваги громадськості до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчування міфів навколо тваринок, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх.
До відзначення цієї дати долучився національний природний парк «Вижницький». Екоосвітянка Ольга Дудченко розповіла школярам місцевої школи, що завітали до Музею природи, про спосіб життя та умови існування цих цікавих тварин та їхню надважливу користь.
Впродовж теплого періоду року лише одна невелика колонія рукокрилих (20-40 особин) може спожити від 60 до 150 тисяч комах, загальною вагою близько 15 кілограмів. І що важливо – вони живляться нічними комахами, яких птахи практично не споживають.
Це єдині ссавці у світі, здатні до активного польоту, які для орієнтування у просторі користуються складними механізмами ехолокації.
Вони характеризуються дуже низькою плодючістю тому, що самка народжує всього одне дитинча на рік і вигодовує його молоком. В холодну пору кажани підшукують відповідне укриття, забиваються в щілини або надійно прикріплюються лапками до стін чи стель, повисаючи вниз головою, і впадають в довгу зимову сплячку загальною тривалістю 6-8 місяців.
Кажани обмежені у виборі місць існування і дуже чутливі до різких змін середовища, особливо таких, що пов'язані з діями людей – забруднення, знищення місць існування, турбування, погіршення кормової бази, тощо.
На сьогоднішній день на території Парку виявлено 16 видів кажанів, і всі вони занесені до Червоної книги України.