Екоосвіта

Екоосвіта

Еколого-освітня діяльність та природоохоронна агітація є одними з найважливіших завдань Національного природного парку "Вижницький". Ми хочемо, щоб люди знали більше про природу та її місцеві особливості, вміли поводитись з нею і оберігати.

Ми впроваджуємо нові форми і методи екологічної освіти та виховання, організовуємо еколого-освітні центри, музеї природи, постійні та мобільні виставки і стенди. Наші працівники організовують екологічні акції, конкурси, семінари, бесіди, уроки, круглі столи, конференції, вікторини та екологічні ігри. Виготовляємо буклети, листівки, плакати, відео- та фотопродукцію.

Робота з відвідувачами Парку
Робота з відвідувачами Парку

Одним із структурних підрозділів відділу еколого-освітньої роботи є еколого-просвітницький центр. Його головний об'єкт – еколого-естетична експозиція "Чотири пори року", створена у 2001 році за фінансової підтримки міжнародної програми TACIS "Транснаціональна екологічна мережа Карпат", та облаштована за сучасними технічними вимогами і логічною конфігурацією оглядового маршруту з погляду екологічного виховання. Виставка максимально відображає реальний світ природи, її зміну, явища і процеси, що в ній відбуваються. Тематичною основою центру стала стежина, яка репрезентує всі природні комплекси низькогірної зони Буковинських Карпат.

Еколого-естетична експозиція "Чотири пори року"
Еколого-естетична експозиція "Чотири пори року"

Не менш важливим та цікавим структурним підрозділом в контексті екологічної освіти є Музей природи рідного краю в селі Зеленів, створений у 1989 році сільським аматором, вчителем біології місцевої школи Вакарюком Іваном Федоровичем.

У музеї з унікальною колекцією фауни Буковини у класі екологічного виховання систематично проводимо уроки з природничого напрямку. На сьогоднішній день Музей природи входить до переліку музеїв, де зберігаються колекції державного музейного фонду.

Музей Природи с. Зеленів
Музей Природи с. Зеленів