Охорона природи
Більше 90% території національного природного парку "Вижницький" вкрито лісами із значною участю у складі деревостанів Ялиці білої (Abies alba Mill.), Бука звичайного (Fagus sylvatica L.) та Ялини європейської (Picea abies L.). Саме тому одним з найважливіших завдань Парку є охорона лісових екосистем, яка покладена на службу державної охорони природно-заповідного фонду.
Основні завдання служби державної охорони природно-заповідного фонду:
- забезпечення додержання режиму охорони території та об’єктів Парку;
- попередження недопущення та припинення порушень природоохоронного законодавства на території парку;
- раціональне використання природних ресурсів;
- лісовідновлення та лісорозведення;
- впровадження нових технологій для збереження біорізноманіття.
Територія парку розділена на два природоохоронні науково-дослідні відділення які розподілені на 20 лісових обходів середньою площею понад 400 га кожний.
Посадові особи служби державної охорони природно-заповідного фонду працюють не покладаючи рук, а саме: стежать щоб не було незаконних порубок ліс) , браконьєрства, руйнування природних середовищ. Влаштовують годівниці, солонці, взимку проводять облік лісової фауни за наявності снігового покриву, постійно проводять фенологічні спостереження (слідкують за рослинами, тваринами, метеоданими).
Для забезпечення охорони ландшафтного та біотичного різноманіття, відтворення та раціонального використання природних ресурсів територія Парку «Вижницький» поділяється на такі функціональні зони:
- Заповідна зона площею 2153,0 га. Призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів Парку;
- Зона регульованої рекреації площею 5223,1 га, в межах якої проводяться короткостроковий відпочинок, огляд особливо мальовничих пам'ятних місць та обладнуються еколого-туристичні маршрути і екологічні стежки;
- Зона стаціонарної рекреації площею 49,2 га призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів Парку;
- Господарська зона площею 3812,7 га. З них 2991,8 га землі без вилучення у постійного користувача. В межах цієї зони забороняються рубки головного користування і проводиться господарська діяльність, спрямована на виконання покладених на Парк завдань, знаходяться населені пункти, об’єкти комунального призначення парку, а також землі інших землевласників та землекористувачів, включені до складу Парку, на яких господарська та інша діяльність здійснюється з додержанням вимог та обмежень.