Авто-пішохідний маршрут “Цілющі джерела”

Авто-пішохідний маршрут
  • Колір марки

    pic
  • Протяжність

    71 км
  • Тривалість

    7 години
  • Джерело "Стіжок"

    img

    Розташоване в урочищі Стіжок, яке добре знане в регіоні і є візитною карткою селища Берегомет та перлиною Національного природного парку “Вижницький”, що на правому березі річки Сірет. Воно вражає своєрідністю рельєфу, оригінальністю барв лісових насаджень, буйними травами на сіножатях і, звичайно, джерелами питної води. Вершини Малого і Великого Стіжка височіють над дзеркально-кришталевою річкою Сірет. Здається, що це дві сестри-нерозлийвода, бо не можна уявити однієї з них без іншої. Біля витоку джерела знаходиться рекреаційна площадка “Криничка”. Всі перехожі та мандрівники зупиняються відпочити та попити холодної води, ще й набирають з собою в подальшу мандрівку.

  • Джерело "Бик"

    img

    На під’їзді до міста Вижниця, на неймовірно захоплюючому серпантинному спуску, зліва від дороги неможливо не помітити величезну голову бика, з рота якого витікає вода. Джерело розташоване вище і має два витоки. Вода в ньому добра на смак і довго зберігається. Місцеві і перехожі використовують її для потреб у побуті. Дорогою до урочища Лужки ми маємо можливість побачити історико-релігійні об’єкти – Іванівську та Михайлівську церкви, кам’яну капличку ХІХ століття з написом про скасування кріпосного права, ритуальну купальню-мікву, яка є місцем паломництва для послідовників хасидизму. А також безліч садиб зеленого туризму на будь-який смак.

  • Джерело "Діяна"

    img

    Розташоване в мальовничому селі Виженка, що з усіх боків огорнуте високими горами. Тут зосереджена основна частина зелених садиб для поціновувачів тихого відпочинку в гармонії з природою. Джерело витікає неподалік від проїжджої дороги біля потоку Лісківець. Вода джерела раніше була рекомендована для промислового розливу як слабомінералізована, лікувально-столова з можливістю застосування у разі деяких недуг печінки, нирок, порушення обміну речовин.

  • Зупинка. Джерело "Лужки"

    img

    Біля підніжжя перевалу Німчич за вказівником повернете в урочище Лужки. На зупинці можна залишити автомобіль, а в рекреаційному пункті зупинитися на обід. Далі маршрут проходить найцікавішою ділянкою урочища Лужки. На всій протяжності ви побачите численні водоспади на річці Виженка та її притоках, утворених у вигодсько-пасечнянських пісковиках. Висота каскадів від 3 до 15 м. Мальовничі скельні утворення: ворота – утворені руслом річки Виженка, Біла та Чорна скелі, складки відвалів верхньострийської підсвіти.

    Саме джерело “Лужки” – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Унікальність його в тому, що воно є одним з трьох в Європі за рідкісним хімічним складом. Його специфічна кисла слабомінералізована сульфатна вода має рідкісний сульфатно-алюмінієво-залізистий склад, що лікує анемію і гемофілію. Лікувальні властивості води втрачаються через 2-4 години, тому пити її треба на місці. Через 300 метрів, навпроти бази “Трембіта”, пробурена свердловина глибиною 150 м, вода якої газує сірководнем, можливо метаном, з неприємним запахом, за типом “Боржомі”.

  • Околиця Рівня

    img

    Повернувшись до Вижниці, повз Вічевий майдан треба проїхати до околиці Рівня. Тут діє музей-садиба народного артиста України Назарія Яремчука. Далі минаєте дерев’яний храм Святого Димитрія Солунского першої половини ХІХ століття – видатну пам’ятку дерев’яної гуцульської архітектури місцевого значення, побудовану в 1883 році у стилі народної архітектури дерев’яних церков Гуцульщини. Автомобіль залишаєте тут.

  • Джерело "Назарова криниця"

    img

    Дорога занурюється в буково-дубовий ліс. Наявність на території парку дуба скельного, що росте природно тільки тут, є перспективним для поширення його в західному регіоні. Піднімаєтесь вгору до джерела питної води, яке в народі назвали «Назарова криниця». Сюди любив ходити малий Назарій. Аналіз води не проводився, але за переказами старожилів, нею рекомендують промивати очі щоб покращити зір.

    Селище Берегомет, села Черешенька, Багна і Виженка, місто Вижниця – населені пункти, через які пролягає подорож. В кожному з них є можливість ознайомитись з визначними місцями, побутом та гостинністю людей, своєрідною архітектурою, давніми звичаями і традиціями та смачною кухнею.

    Крім цього, у рекреаційних зонах парку, в урочищах Стіжок та Лужки, ви зможете цікаво відпочити, використовуючи інфраструктуру.

    Конфігурація маршруту передбачає, крім мінеральних джерел, відвідини еколого-просвітницького центру Парку, музею-садиби ім. Назарія Яремчука, Вижницького музею коледжу прикладного мистецтва, пам’яток історії та архітектури, а також надає можливість побачити та відчути потужну силу і енергію первозданної природи, яка милує око, додає настрою, а найголовніше – зцілює.

     

    Для замовлення екскурсії телефонуйте:

    +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

    +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів