Екологічна стежка “Стіжок”

Екостежка
  • Колір марки

    pic
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    4 км
  • Тривалість

    2 години
  • Бере початок: на відстані 1 км від центрального офісу, пішохідна, кільцева

    img

    Стежка починається на правому березі річки Сірет, звідки ви сповна зможете насолодитися краєвидом на урочище Стіжок, що є візитною карткою селища Берегомет та перлиною Національного природного парку “Вижницький”. Воно вражає своєрідністю рельєфу, оригінальністю барв лісових насаджень, буйними травами на сіножатях і, звичайно, джерелами питної води. Вершини Малого і Великого Стіжка височіють над дзеркально-кришталевою річкою Сірет, і здається, що це дві сестри-нерозлийвода, бо не можна уявити однієї з них без іншої.

  • Ознайомлення з екологічною стежкою "Стіжок"

    img

    Тут ви маєте змогу на великих стендах ознайомитися з інформацією про урочище, екологічну стежку, правила поводження на маршруті, а також поспостерігати за деревами ялицево-букового лісу і красунею-модриною. Це єдине хвойне дерево, яке скидає на зиму голки, а також утворює багато пилку, який за відсутністю іншого корму збирають бджоли.

  • Рекреаційний майданчик "Криничка"

    img

    Тут знаходиться джерело “Стіжок”, вода якого добре тамує спрагу подорожуючого. Неподалік росте фаутне дерево (англ. Fault – дефект) – це дерево з наявністю вад стовбура різного походження (фаутів): дупел, сухобокості, тріщин, напливів деревини, ушкоджень гнилизною та іншими грибними хворобами. Такі дерева залишають в природі для того, щоб тварини могли собі знайти прихисток для життя чи гніздування, а також під корою здобути собі їжу. Трохи пройшовши, ми побачимо огороджений мурашник, а біля нього інформацію на стенді, щоб мандрівники мали змогу дізнатися, яку роль відіграють ці комахи в лісі.

  • Поляна "Ріжа"

    img

    Багатство рослинного світу, розмаїття фарб і неповторний аромат гірських квітів дарують насолоду та усувають втому. В урочищі Стіжок зростає 12 видів червонокнижних рослин, які ви зможете побачити на власні очі. Вздовж стежки висаджена алея з 12-ти порід дерев, які найбільш розповсюджені на території національного парку, для того, щоб мандрівники побачили кожне деревце і навчилися відрізняти різні породи за формою листочка і крони, кольором стовбура, за насінням та іншими ознаками.

    З вершини поляни відкриваються перші дивовижні краєвиди на долину урочища Сухий та гірсько-лижний курорт “Мигове”. Також в затишному куточку, в затінку між дерев, розміщені столи з лавками для відпочинку.

  • Вершина гори Малий Стіжок

    img

    Піднявшись на кінцеву точку маршруту – вершину гори Малий Стіжок, побачите панораму на довколишні поселення. На краю каменя стоїш, наче над прірвою, і з висоти пташиного польоту споглядаєш неповторну красу. Тут можна ознайомитися з легендами, якими оповита історія нашого краю. Для відпочинку і укриття від негоди розміщена альтанка. На цьому місці традиційно люблять зустрічати свій перший світанок дорослого життя випускники шкіл. Поруч можна оглянути серію скельних утворень різних форм та тектонічну печеру “Довбуша” довжиною 10 м і висотою 3,5 м.

     

    Для замовлення екскурсії телефонуйте:

    +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

    +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

  • Обережно!

    Піднімаючись дорогою у осінньо-зимовий період  небезпечна слизька ділянка дороги;

    На вершині гори Стіжок  біля «Печери Довбуша» обрив!

     

Увага

Піднімаючись дорогою у осінньо-зимовий період  небезпечна слизька ділянка дороги;

На вершині гори Стіжок  біля «Печери Довбуша» обрив!

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів