Еколого-туристичний маршрут “Мальовничі краєвиди Кінашки”

Еколого-туристичний маршрут
  • Колір марки

    pic
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    7 км
  • Тривалість

    4 години
  • Село Лопушна, хутір Лекечі

    img

    Маршрут починається від колишньої бурової “Лопушнянська 4”. Щоб туди дістатися, треба звернути з траси Чернівці – Долішній Шепіт на хутір Лекечі, який добре знаний своїми принадами. Садиба “Лекечі”, куди здавна приїжджає велика кількість любителів тихого спокійного відпочинку. По дорозі, ліворуч, на березі річки Лекечі розташований монастир на честь святої мучениці Ірини, який був освячений 21 липня 2011 року. Праворуч зможете побачити геологічну пам’ятку природи місцевого значення – Лекеченські скелі. Тут часто тренуються скелелази, туристи облаштовують наметові табори.

  • Джерело і каплиця

    img

    На роздоріжжі, біля каплички, можна напитися з джерела прохолодної води. Тут, повернувши ліворуч, звивистою дорогою поміж ялицевого лісу підіймаємось до колишньої бурової. Повз дорогу впродовж сезону місцеві жителі збирають гарні врожаї грибів-боровиків.

  • Біля колишньої бурової "Лопушнянська №4"

    img

    Лопушнянське родовище – це новий тип родовища, що містить три поклади нафти, які стратиграфічно розміщені у юрських, крейдових та палеогенових відкладах. Тут ви залишите автомобіль і пологою дорогою рухаєтесь далі. Праворуч відкриваються краєвиди на долину річки Лекечі і гору Магура – найвищу вершину національного парку – 1010 м.

  • Хребет Смідоватий

    img

    На вершині пасма відкриваються мальовничі краєвиди на Путильщину – внизу долина річки Товарниця, далі – пасма гірських хребтів, вкритих лісами, а праворуч вдалині в ясну погоду видніється хребет Чорногора. Тут в літню пору ви зможете досхочу поласувати високогірною ягодою – чорницею. Побачити, як висотна зональність впливає на ріст різних дерев. Також звідси можна пройти на перевал Німчич. Далі стежка проходить через гору Кінашка (висота 1081,5 м над рівнем моря).

  • Скелі Кінашки

    img

    Спустившись стрімкою стежкою вниз, ви натрапите на цікаві кам’яні утворення. Це геологічна пам’ятка природи місцевого значення – скелі “Кінашки”. Площа 3 га. Статус надано в 2005 році з метою збереження мальовничої скелі заввишки 20 м, що складається з пісковиків ямненської світи. Є рідкісні форми вивітрювання. Тут можна повправлятися в скелелазінні та зробити захопливі світлини на пам’ять.

    Повертатися краще тією ж дорогою або ж лісовою стежкою навпростець зійти на бурову станцію “Лопушнянська №4”.

     

     

    Для замовлення екскурсії телефонуйте:

    +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

    +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

  • Обережно!

    На даному маршруті у зимовий та дощовий період слизько.

    Піднімаючись до г. Кінашка стрімка звивиста дорога.

    Спускаючись вниз маршрутом до кам’яних утворень небезпечна ділянка дороги, у зимову та дощову погоду слизько.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів