Колір марки
Складність
Протяжність
Тривалість
Вічевий майдан
Починається маршрут з Вічевого майдану у місті Вижниця, названого так на честь подій 3 листопада 1918 року. На цьому місці наші краяни раз і назавжди виголосили вимогу соборності, яку виборював народ Української держави. Саме в цей день Буковинське віче проголосило акт державного самовизначення українського населення Буковини і закликало до єдності нашого краю з матір’ю Україною. Про що свідчить монумент, який змайстрували місцеві умільці-ковалі з коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка, та пам’ятна каплиця, споруджена на честь 75-річчя Буковинського віча.
Музей-садиба Назарія Яремчука
Неможливо уявити проходження цього маршруту без відвідин музею-садиби народного артиста України Назарія Яремчука, що в околиці Рівня міста Вижниці. Він створений в батьківському домі, де минули дитинство і юність артиста, його сестрою Катериною і названий на честь однієї з найвідоміших пісень співака – “Смерекова хата”. Сам будинок є зразком типової хати працьовитого буковинського селянина. Всередині збережена обстановка буковинської сільської хати середини ХХ століття, зібрана вся дискографія “Лелека з України”, виставлені перші сценічні костюми та святкова сорочка, вишита матір’ю старовинною технікою низинки. Також можна побачити сімейні реліквії родини Яремчуків, фотографії та особисті листи видатного маестро, нагороди співака, журнальні та газетні статті, зібрані друзями, однокурсниками, вчителями та музикантами, які розповідають про життєвий шлях Яремчука.
Музей має статус приватного, плату за екскурсії Катерина Назарівна не бере, приймаються тільки добровільні пожертви на розвиток музею.
Димитрівська церква
Дерев’яний храм Святого Димитрія Солунского першої половини ХІХ століття – видатна пам’ятка дерев’яної гуцульської архітектури місцевого значення, побудована в 1883 році у стилі народної архітектури дерев’яних церков Гуцульщини по той бік Черемошу (Івано-Франківська область). Проте значна частина елементів, зокрема три бані типової форми у ряд, нагадують сусідні храми Чернівецької області. Церква тризрубна, триверха, з прямокутними вікнами. Різноманітність силуету церкві надає її розташування на схилі пагорба, внаслідок чого підмурки мають неоднакову висоту. Збереглися чотири старі автентичні хрести. Біля храму стоїть сучасна дзвіниця та невелика капличка.
Джерело "Назарова криниця"
Від церкви дорога занурюється в буково-дубовий ліс. Наявність на території парку дуба скельного, що росте природно тільки тут, є перспективним для поширення його в західному регіоні. Піднімаєтеся вгору до джерела питної води, яке в народі назвали “Назарова криниця”. Сюди любив ходити малий Назарій. Аналіз води не проводився, але за переказами старожилів, нею рекомендують промивати очі. Тоді вони не болять і зір стає кращим. Існує легенда, що напрочуд гарна дівчина була незрячою, і кожен день її водили до цього джерела, щоб вона вмивалася. І невдовзі вона почала бачити.
Поляна Гуцулове
Стежка виходить на поляну Гуцулове, раніше – вотчина сім’ї Яремчуків. Далі запашні лісові галявини з лікарськими травами, неймовірно цікавий ліс з грибами і лісовими ягодами. Спустившись вниз, треба звернути ліворуч і рухатись за маркуванням до потоку Лісківець. Ліворуч побачите джерело мінеральної води “Діяна”, яку раніше розливали в пляшки та продавали. Рухаючись за течією, русло приведе нас до автомобільної дороги у селі Виженка. А далі на шляху пропонуємо насолодитися краєвидами та свіжим повітрям, “смачнішим”, ніж будь-де.
Для замовлення екскурсії телефонуйте:
+38(096) 3979541 – Ілля Сорокан
+38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів