Колір марки
Складність
Протяжність
Тривалість
Рекреаційний пункт "Велика розчищ"
2009 рік започаткував новий етап в рекреаційній діяльності парку – відкриття рекреаційного пункту “Велика розчищ” в урочищі Сухий. За два місяці непоказна поляна перетворилася на прекрасно впорядковане місце для відпочинку. Тут в живописному безладі розмістилися альтанки з мангалами, масивні столи і лавиці, гойдалки на різні смаки, волейбольний майданчик та необхідні в таких місцях ящики для сміття і туалети. Поряд розташована пожежна водойма, на якій побудована родзинка нашого парку – альтанка на воді. Дорога піднімається по просіці і заглиблюється в ліс. Тут навіть у суху погоду можна натрапити на болото, і дикі свині його знаходять, щоб “покупатися”. А потім труться об стовбури смерек, рятуючись так від паразитів та спеки. Якщо бути спостережливими, на деревах можна побачити їхню шерсть.
Урочище Бука
Великий Бук – початок пасма Баньків, що тягнеться до мальовничого села Виженка, розділяючи його на Малу і Велику. Тут розмежовується територія: праворуч – Вижницького природоохоронного науково-дослідного відділення, ліворуч – Солонецького природоохоронного науково-дослідного відділення. Звідси відкриваються чудові краєвиди на долину річки Стебник, пасма Карпатських гір, а вдалині в ясну погоду можна побачити Чорногірський хребет і гору Говерла. Чисте гірське повітря напоєне ароматом духмяних трав, і тільки звуки природи дають змогу усамітнитися та отримати душевну насолоду від подорожі.
Урочище Солище
Маршрут проходить через ліс, чергуючись з полянами. Слід уважно стежити за маркуванням щоб не заблукати. Минувши перелісок, треба звернути ліворуч в Одокієву яму, де можна оглянути унікальну скельну башту висотою 12-15 м. За переказами, ще в часи монголо-татарської навали на її вершині був встановлений металевий хрест для утвердження християнства в краї. В урочищі Солище, праворуч від дороги обладнане джерело питної води. Трохи далі, ліворуч, є підвищення – природний оглядовий майданчик, звідки на всі сторони відкриваються чудові краєвиди. Тут також можна влаштувати обід.
Рекреаційний пункт "Лужки"
Далі маршрут проходить урочищами Лози, Мелинчина яма, Карабінове, Вільха, Коневе і звивистою стежкою спускається до пункту “Лужки” на березі мальовничої річки Виженка. Тут по обидва боки привертають увагу мальовничі скельні утворення, відслонення ямненських пісковиків, виходи на денну поверхню у правому борті долини Виженки тріасово-юрських олістолітів, серед яких можна зібрати непогану колекцію різнобарвних мармуризованих вапняків, унікальні тектонічні рови-западини – свідки сучасних процесів горотворення. Численні бурхливі, мальовничі водоспади на притоках річки Виженка висотою каскадів від 6 до 15 м. Не помітивши, як промайнув час, ви прийдете на кінцеву точку маршруту – рекреаційний пункт “Лужки”.
Для замовлення екскурсії телефонуйте:
+38(096) 3979541 – Ілля Сорокан
+38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів