Історико-релігійна екологічна стежка “Спадщина”

Екостежка
  • Колір марки

    pic
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    3 км
  • Тривалість

    2 години
  • Бере початок: на відстані 18 км від центрального офісу.

    img

    Стежка бере початок у м. Вижниця і має на меті ознайомити відвідувачів з багатою релігійною історичною спадщиною, яку залишили по собі різного віросповідання мешканці невеличкого містечка протягом останніх століть.

  • Урочище Судилів

    img

    Від  Вижницького природоохоронного науково-дослідного відділення піднімаєтеся в урочище Судилів. Таку назву ця місцина отримала ще за часів панування турків. На цьому пагорбі засудили бабусю, яка втопила турка у бочці, з якої він хотів напитися. Відтоді всіх, хто не хотів платити данину, збирали на цьому пагорбі, били і катували. Через те, що звідси постійно було чути крики засуджених, місцину назвали Судиловом.

  • Історична пам'ятка - альтанка і склеп

    img

    За переказами місцевих жителів, збудував її наприкінці 30-х років минулого століття нотаріус Вижницького повіту, греко-католик Вільгельм Крюгер. Він був заможною людиною, володів лісами навколо Вижниці, мав крамницю і красивий будинок, що зберігся на нинішній вулиці Лук’яна Кобилиці. Одруженим пан Крюгер був із українкою, вони дуже любили одне одного. Коли дружина померла, її поховали у склепі під альтанкою. Під час наближення до Вижниці воєнних дій, радянські солдати перетворили склеп на оборонну споруду, а домовину з тілом дружини пана Крюгера просто викинули в Судилівський потік. Каплиця досі залишається улюбленим місцем побачень, багато пар, що зустрічалися тут, створили міцні сім’ї. На протилежному пагорбі видніється нова капличка, збудована в 2013 році.

  • Джерело "Бик"

    img

    Неподалік дороги є джерело питної води, каптоване головою бика, яке в народі так і називають – “Бик”. Вода в ньому завжди холодна, смачна і за тривалого зберігання не утворюється осад. Місцеві мешканці використовують її для питних потреб. Поряд з джерелом ще одна капличка, побудована в типовому гуцульському стилі.

  • Телевізійний ретранслятор

    img

    Пройшовши буковим лісом, спускаємось до міста Вижниці. Звідси з пагорба відкривається чудовий краєвид на долину річки Черемош і сусідню Івано-Франківську область. Далі за маршрутом знайомимося з 4 релігійними об’єктами.

  • Православні храми Вижниці

    img

    Греко-католицька церква, поряд розташована діюча православна. Далі за маршрутом побачимо стару хату, з якої, як розповідають старожили, починали будувати Вижницю, пам’ятник воїнам-визволителям, стадіон. Споруда римо-католицького костьолу ХІХ ст., який був зведений у 1876 р. у неоготичному стилі коштом тодішнього місцевого магната вірменського походження Григорія Айваса, за чутками, шалено закоханого в красуню-польку. Згідно з історичними даними, його збудували на місці старого дерев’яного храму, який був споруджений ще у 1812 р. польськими переселенцями на землях, наданих їм тогочасною Австро-Угорською імперією.

  • Свято-Михайлівська православна церква

    img

    Трохи пройшовши, праворуч побачимо діючу Свято-Михайлівську православну церкву. Її споруда в стилі модерн (єдина в Україні) з майстерним використанням композиційних прийомів української та молдавської архітектур входить до 15 найоригінальніших церков України. В шістдесятих роках в неї влучила блискавка, і вона згоріла. Відновили її лише наприкінці 80-х років. А в 2020 році, щоб відновити первозданну велич церкви, проводилися реставраційні роботи з перекриття церкви, яка постала із руїн і сяє у проміннях ранкового сонця.

     

     

    Для замовлення екскурсії телефонуйте:

    +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

    +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів