Якщо гуцул заблукав, то люди кажуть, що його “Блуд імив”.
Блуд – то такий безтілесний дух, який чіпляється до людини переважно у лісі, і вона раптово втрачає орієнтацію, збивається з дороги і починає блукати. У такому випадку, в давнину люди, щоб нечиста сила відпустила, одягали одяг навиворіт, жінки зав’язували хустку “ріжками” догори, чоловіки одягали шапку задом на перед, лягали на землю, перевзували черевики з лівої ноги на праву. Мабуть, їм це допомагало.
Якщо ви раптом заблукали в лісі, скористайтеся більш сучасними порадами:
Негайно зупиніться і присядьте, зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте – думати логічно неможливо;
Якщо маєте при собі телефон подзвоніть близькій людині чи рятувальникам, які швидко організують пошук, детально описавши своє місцезнаходження. Не розмовляйте довго – бережіть батарею!
Бережіть та економно використовуйте воду, вона важливіша для вашого виживання, ніж їжа;
Обережно і правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою нього ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали;
Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найбільш надійні – струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, взагалі не можна навіть руки мити.
Якщо зв’язку немає, прислухатися до навколишніх звуків: собачий гавкіт, шум річки, рух авто, звук механічних приладів;
собачий гавкіт виведе вас до людського поселення;
Якщо йти униз за течією, струмок виведе до ріки, ріка – до людей;
звук руху авто виведе до дороги;
Звук механічних приладів (бензопила, мотокоса та інші) виведуть до людей;
Для орієнтування використовуйте природні прикмети – мурашник завжди з південної сторони дерев, мох любить північну сторону;
Практично всі ліси розділено на ділянки (квартали), які мають свою нумерацію. Квартальний стовп, розташований на перетині квартальних просік може бути своєрідним компасом. На ньому є 4 цифри з усіх чотирьох сторін. Напрямком на північ буде ребро (грань) між двома найменшими цифрами. Виберіть один напрямок і йдіть прямо, нікуди не звертайте, і ви вийдете до населеного пункту, до поля чи до виходу з лісу.
Рухаючись, залишайте мітки: маленькі ганчірочки, папірці, фантики, зарубки. За ним вас швидше знайдуть.
Сподіваємося, що ці поради вам ніколи не стануть у пригоді