Дорогі читачі, колеги, працівники природно-заповідної справи та всі причетні до збереження природних багатств!
Щорічно 7 липня відзначається професійне свято працівників природно-заповідної справи. Це день всіх і кожного, хто прагне зберігати навколишнє оточуюче середовище і для кого це перетворилося на справу всього життя. Воно покликано зберегти генофонд живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів що є пріоритетним напрямком роботи НПП «Вижницький».
У цей особливо важкий для України час, в умовах війни, робота природоохоронників набуває ще більшого значення і їх праця є надзвичайно важливою та цінною для збереження довкілля і природних ресурсів регіону. Незважаючи на всі труднощі, вони продовжують захищати нашу природу, підтримувати екологічний баланс і працювати на благо нашої з вами країни. Їх героїзм, відданість і професіоналізм надихають та заслуговують на найвищу повагу. Саме завдяки самовідданій роботі працівників природно-заповідної справи ми маємо можливість милуватися красою природи та передавати її багатства майбутнім поколінням.
Працівники національного природного парку «Вижницький» докладають чимало зусиль для збереження природної спадщини. Зокрема, значно зменшилась кількість незаконних рубок. Це стало можливим завдяки фотопасткам та систематичним рейдам служби державної охорони Парку, яка підсилена сучасними засобами зв’язку, нагрудними бодікамерами та іншим приладдям. Створений музей під відкритим небом «Вартові Недеї», облаштовані нові туристичні маршрути та екологічні стежки, що збільшить потік туристів, а це в свою чергу сприятиме економічному розвиту регіону. Триває тісна еколого-освітня співпраця з навчальними закладами Вижниччини. Здійснюється робота над впровадженням нових проєктів. Також здійснені важливі кроки для налагодження тісної міжнародної співпраці та залучення іноземних партнерів до спільних проектів, обміну досвідом і знаннями. Науковцями виявлено близько 300 нових видів тварин, з них 4 види особливо цінні і занесені до Червоної книги та 1 червонокнижний вид рослинного світу. За допомогою сучасних приладів фото та відеофіксації став можливий більш якісніший моніторинг лісової фауни. Окремо слід відзначити досягнення щодо розширення території Парку. Зокрема, у його склад увійдуть геологічні пам’ятки Протяті каміння, Соколине око, Буковинські водоспади та печера Довбуша, а також цінні природні комплекси Дністровської частини Чернівецької області. Загальна площа розширення складає близько 3000 га. Цей процес знаходиться на стадії підпису Указу Президента і це дасть можливість зберегти більше цінних біотопів.
Звісно, що потрібно ще чимало зусиль щоб наш регіон розквітав. Зокрема важлива всебічна підтримка місцевих громад та жителів і гостей Вижниччини. Адже дотримання елементарних правил поведінки в лісі та повага до природи значно покращить санітарний стан лісів.
Окрема подяка тим, хто стояв на початку створення національного природного парку «Вижницький» та заклав міцний фундамент, передаючи свої знання та досвід теперішньому поколінню охоронцям природи.
Бажаємо всім небайдужим до проблем довкілля міцного здоров’я, невичерпної енергії, наснаги та нових здобутків у справі захисту природи. Нехай кожен день приносить радість від здійснених кроків у збереженні природної краси!
З найкращими побажаннями, колектив національного природного парку «Вижницький».