У рамках Міжнародного проєкту "Україна: національні парки доступні для людей з інвалідністю" з 19 по 22 серпня директор Парку Галина Марчук спільно з представниками Міндовкілля та керівництвом Національних природних парків "Гуцульщина" і "Черемоський" здійснила робочу поїздку до Польщі. Проєкт спрямований на підвищення доступності природоохоронних територій.
Під час робочої поїздки делегація відвідала Національний парк "Розточанський", де ознайомилася з практичними підходами до створення безбар'єрного простору. Польські колеги поділилися досвідом реалізації трьох успішних проєктів: це екоосвітньо-музейний центр, еколого-освітня дендрологічна стежка, пристосована для подорожей маломобільними групами населення та центр відтворення польських коней.
Україна активно впроваджує заходи зі створення безбар'єрного простору, і європейські приклади слугують чудовими орієнтирами для розвитку національних парків. У майбутньому планується модернізувати еколого-просвітницький центр, що буде доступний для всіх категорій відвідувачів.
Цей Міжнародний проєкт реалізується в рамках співпраці з Ландшафтним парком "Пуща Ромінська" та за підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». Досвід польських колег підкреслює важливість забезпечення рівного доступу до природоохоронних територій для всіх категорій населення.
Ця поїздка стала важливим етапом для Парку. Отриманий практичний досвід допоможе у створенні інклюзивної інфраструктури для відвідувачів з інвалідністю, зокрема екологічних стежок та поліпшити умови для всіх категорій відвідувачів, щоб кожен міг насолодитися природою Карпат.