День осіннього рівнодення 2022

День осіннього рівнодення - це астрономічний початок осені. З того моменту як сьогодні о 04:03 Сонце зробило перехід, світловий день почав скорочуватися і досягне свого максимуму 21 грудня 2022 року.

Більшість людей вважає, що в день осіннього рівнодення тривалість дня та ночі однакова і становить 12 годин. Але насправді, візуально Сонце перебуває над Землею довше через ефект атмосферної рефракції. А тому світловий час доби може на кілька хвилин бути довшим за темний. Так відбувається тому що рівнодення математично вираховують по центру сонячного диска, а різниця між сходом та заходом Сонця визначається за верхньою точкою світила.

Досить цікавим є факт, що в південній півкулі з дня осіннього рівнодення починається календарна весна.

Для наших пращурів день осіннього рівнодення був особливим та сповнений маги. Люди вірили, що ритуали і обряди, проведені цього дня привертали благополуччя, здоров'я і любов. Вони влаштовували свята, пекли пироги з борошна нового врожаю і славили Богородицю. До сходу сонця дівчата вмивалися джерельною водою, щоб довго залишатися молодими і красивими та незаміжній дівчині протягом року зустріти нареченого і вийти заміж. Дітей обливали прямо на порозі будинку, щоб вони росли здоровими. Також цього дня спалювали старі речі, щоб разом із ними згоріли всі негаразди попереднього року.