Остання фенологічна пора сезону

Настала остання фенологічна пора сезону – пізнє літо. В лісах і на луках зацвіло пижмо звичайне – головний показник цього періоду. Також в цей період зацвітає сідач конопляний, золотушник звичайний, бузина трав’яна, м’ята довголиста, активно цвіте волошка лучна та деревій звичайний.
Починають достигати лісові ягоди ожини, горобини та калини.
Вже покинули нас перші пташки – відлетіли в теплі краї місцеві серпокрильці. Ще не так давно їх радісні крики супроводжували нас протягом дня, а зараз стало незвично тихо… Хоча ввечері можна ще спостерігати пролітних серпокрильців, що летять через наші краї в далеку південну Африку. А на липі з’являються перші жовті листочки. Ці два взаємопов’язані фенологічні явища незалежно від місця спостережень завжди відбуваються одночасно.
P.S. Фенологія – це наука про сезонні зміни в природі.

Новини

Щоб берегти природу, потрібно її любити…

В межах Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду національного природного парку «Вижницький» прибрали від побутового сміття узбіччя доріг і прилеглі лісові масиви природоохоронної території.

  • Екологія
  • Інші події
  • Охорона

Робочий візит на Донеччину

Протягом цього тижня директор національного природного парку «Вижницький» Галина МАРЧУК здійснила кількаденний робочий візит до Дніпропетровської, Харківської та Донецької областей, у рамках ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

  • Інші події