
Що нам відомо про цього цікавого хижака? Ну по-перше, це вид Червоної книги України і найбільший хижак. Ну а по-друге – просто цікава тварина. Ми звикли думати, що він харчується, як і будь-який хижак оленями та козами, але це не так. Найбільше ведмідь полюбляє рибу та комах, і, взагалі, віддає перевагу рослинній їжі і харчується в залежності від сезону року: ранньою весною, коли рослинної їжі майже нема, він може вполювати сарну (косулю) або оленя, але більш полюбляє м'ясо трошки несвіже, с «душком». Коли з’являється перша весняна зелень, він сам стає мов та косуля і залюбки пасеться на пасовищах, ласуючи молодою зеленою травою. Потім переходить до харчування переважно рибою та комахами (особливо полюбляє мурах та мурашники), а наприкінці літа, коли починається сезон ягід та горіхів, тут він вже забуває про будь-яку дієту і відривається по повній
– адже найбільші жирові запаси на зиму ведмідь наїдає саме на ягодах (дівчата, нам варто задуматись, коли хтось пропонує нам рослинну дієту і прогулянки на свіжому повітрі як спосіб скинути вагу і згадати ведмедика).

Самка приносить потомство раз на 2-4 роки, період парування у ведмедів триває з травня по липень, але плід не розвивається до листопада, знаходячись в латентній стадії. Народжує самка в січні, в барлозі 2-4 дитинчат, дуже маленьких та недорозвинених, сліпих та глухих, розмір яких лише 25 см. Але уже навесні вони виходять з барлогу розміром приблизно з собаку з добре розвиненими молочними зубами і вже можуть їсти іншу їжу, окрім материнського молока. Разом з мамою-ведмедицею також живуть дитинчата від минулих вагітностей, адже молоді ведмеді полишають родину на 3-4 році життя.
Що треба знати, щоб уникнути зустрічі з ведмедем.


Якщо ви все ж таки зустрілися з ведмедем:





І головне пам’ятайте – коли ви заходите в ліс, ви заходите в царство природи, де ви гостях, майте повагу до всіх створінь лісу. Дики тварини нам не вороги, не турбуйте їх спокій, і вони не потурбують ваш, а натомість подарують гармонію і відчуття єднання з природою.