Красуня діва

Ідучи біля водойм неодноразово можна зустрітися з такою дивною та неймовірно красивою комахою. Це красуня діва - червонокнижний вид, який зустрічається на території національного природного парку "Вижницький". Під час наукових досліджень виявлено нові місця його локалізації.

Kpaсуня діва (Calopteryx virgo) - близько 5 см в довжину з розмахом крил до 7 см . У самців тіло блакитнувато- або зеленувато-синє, з металевим блиском. Крила майже цілком темно-сині, блискучі. У самок тіло бронзово-зелене, спереду блискуче, задній кінець матовий. Крила прозорі, з бурими жилками, тільки передній край крила із зеленим металевим блиском.

Зустрічаються з травня по серпень поблизу поволі поточних струмків і дрібних річок, береги яких вкриті рослинністю. Бабки відрізняються повільним пурхаючим польотом, що нагадує політ денних метеликів. Самки зазвичай літають мало, а більше ховаються у прибережній та водній рослинності в очікуванні поживи, а самці – повільно пурхають над водним дзеркалом та водною рослинністю.

Спарювання бабок відбувається у польоті. Яйця відкладають у вологе середовище біля прісних водоймищ (рослини, грунт, вода). Розвиток личинок проходить у воді, де вони ведуть хижий спосіб життя, поїдаючи личинки водних комах, мальків риб, пуголовків, завдаючи шкоди рибним господарствам.

Користь красуні діви полягає в тому, що бабки поїдають багатьох шкідливих комах – комарів, мошок.

самець
самка
самка
самець