Костел Св. Апостолів Петра і Павла

Костел римо-католицької церкви ХІХ ст. у місті Вижниці був зведений у 1876 р. у неоготичному стилі коштом тодішнього місцевого магната вірменського походження Григорія Айваса, за чутками, шалено закоханого в красуню польку. Згідно з історичними даними, його збудували на місці старого дерев'яного храму, який був споруджений ще у 1812 р. польськими переселенцями на землях, наданих їм тогочасною Австро-Угорською імперією для колонізації карпатської глибинки. Святиню освячено 1887 року. Будівля стоїть на підвищенні, неподалік історичного центру міста.

Сакральна споруда виконана у формі римського хреста, це базиліка у плані без виступів. Над бабинцем височіє чотирикутна дзвіниця, яка увінчана загостреним восьмигранним дахом з хрестом. У тильній частині – гранчаста апсида, де міститься вівтар. Центральний фасад будівлі прикрашений невеликими сходами. Бічні фасади костелу декоровані високими псевдоколонами. Світло в приміщення проникає через характерні готичні вікна – довгі і високі, які забезпечують не тільки освітлення, але й створюють належне враження. Римо-католицький храм збудовано таким чином, що його високу вежу видно майже з усіх куточків міста.

Крім романтичної підоснови споруди Петропавлівського костелу, у 1930 році він став місцем вінчання батьків Осипа Юрія Федьковича – шляхтички Анни Дашкевичевої та відомого німецького кліматолога Адальберта Гординського-Федьковича. До речі, меценат, вірменин Айваса, так і не вінчався, і був похований біля стіни польського храму.

Нині Петропавлівський костел у Вижниці діє і вважається типовою сакральною будівлею епохи Австро-Угорщини, належить до дієцезії римо-католицької церкви, є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Можемо зустріти на екологічній стежці "Спадщина".