Маєток династії графів Васильків Сіретських

У смт Берегомет до наших днів збереглися пам'ятки, пов'язані з ім'ям роду Васильків. У XIX столітті це містечко було графською вотчиною сім'ї Васильків, вихідцем з якої був відомий в історії Буковини Микола Василько – політик, який значну частину свого життя присвятив захисту прав українського населення в Австро-Угорщині.

Найяскравіша споруда у селищі – літній замок-шале графів фон Васильків Серецьких, який існував на початку XX століття, у первісному вигляді не зберігся. На вулиці Центральній, 12 зберігся комплекс будівель, що був колись літньою резиденцією роду Васильків. Вона складалася з будинку для гостей, приміщень для слуг і хазяйських покоїв – ґрунтовної двоповерхової будівлі з дерев'яною мансардою і відкритою терасою, прикрашеною дерев'яним різьбленням. Тепер в цих приміщеннях працює місцева лікарня.

Маєток розташовувався в парку, який був закладений Миколою Васильком 1890 року. Берегометський дендропарк – пам'ятка садово-паркового мистецтва середини XIX століття, який визнаний унікальним. Колись його площа мала три гектари, сьогодні – один. На його території зростали 54 види дерев і чагарників, серед яких є по-справжньому рідкісні експонати. Дві псевдомодрини золотисті, які у природі ростуть хіба що у дельті китайської річки Янцзи. Псевдомодрина є однією з п’яти найцінніших деревних порід у світі. Іншим унікальним природним експонатом дендропарку є три японські дерева гінкго дволопатеве. Ці старовинні дерева, які навіть пам’ятають часи динозаврів, були поширені ще у мезозойську еру. Цінними є і тис ягідний, камфорне дерево, канадська тсуга, ялівець віргінський, ялини балканські, кедр сибірський, кедр карпатський, сосни, буки, липи, дуби різних видів. А справжньою окрасою парку є тюльпанове дерево, цвіт якого має аромат морозива і шоколаду.