Михайлівська церква кінця ХІХ ст.

У місті Вижниці на вулиці Лук’яна Кобилиці є Свято-Михайлівська церква. З 1867 року її попередницею була дерев’яна церква Святої Параскеви, яка у 1930 році була перенесена до сусіднього села Багна, де вона існує і нині. У 1910 році розпочалося будівництво мурованого храму. Однак через війну та подальшу економічну кризу будівельні роботи затяглися майже на півтора десятиліття. Спорудження церкви було завершено 1924 р. архітектором Генріхом фон Косовським, в тому ж році її і освятили.

Оригінальний православний храм святого Михайла вирізняється архітектурою в нетиповому для буковинських церков стилі необароко. Її теперішній вигляд – результат реконструкції після пожежі, яка була в 1961 році через попадання блискавки. Знищені пожежею куполи пізніше, вже у 90-х роках, були відновлені. Через проведення ремонтних робіт верхи храму стали низькими, дещо приплюснутими, з куполами у стилі релігійної течії старообрядців. До пожежі церква мала зовсім інший вигляд та інші куполи.

Попри втрату свого автентичного вигляду, ця церква увійшла до переліку тринадцятьох найкрасивіших храмів Буковини, належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Церква характеризується оригінальністю свого архітектурного вирішення, адже вона єдина на Буковині позначена елементами модерну, хрестоподібна у плані, обнесена невисоким кам'яним муром, який, імовірно, є старішим за сам храм. На території стоїть стінова п'ятиколонна дзвіниця.

Можемо зустріти на екологічній стежці "Спадщина".