Вічевий майдан

На околиці міста – пам'ятна каплиця, споруджена на честь 75-річчя Буковинського віча. Всі, хто приходить сюди, мимоволі згадують історичні події минулого сторіччя. На вічевому майдані раз і назавжди виголосили вимогу соборності, яку виборював народ Української держави. Саме в цей день Буковинське віче проголосило акт державного самовизначення українського населення Буковини і закликало до єдності нашого краю з матір’ю Україною.

З ініціативи крайового комітету 3 листопада 1918 року в Чернівцях відбулося 10-тисячне віче, що, на відміну від установленого твердження, аж ніяк не висловилося за приєднання української частини Буковини до Західноукраїнської держави. Найвищою владою визнавалася УНРада, а представникам  інших етносів краю пропонувалося відрядити до неї депутатів пропорційно їх чисельності на Буковині; вимагалося якнайшвидше ухвалити конституцію Української держави на території Австро-Угорщини. Але оскільки під час зібрання під впливом агітації місцевих соціал-демократів частина учасників висловлювалася за негайне об'єднання всіх українських земель, у газеті "Буковина" було вміщено додатковий пункт: "Віче бажає прилучення австрійської частини української землі до України".

До цієї події безпосередньо причетні жителі Вижниці та навколишніх сіл. В цей же день, паралельно з віче у Чернівцях, таке ж дійство відбулося і на березі річки Виженки, нині Вічевий майдан. Люди одностайно проголосували за Самостійну Соборну Україну.

Можемо зустріти на маршрутах "Назарова криниця", "Кам’яне кільце парку", "До джерела Лужки", "До печери Довбуша".