Еколого-туристичний маршрут “До джерела Лужки”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  7 км
 • Тривалість

  4 години
 • Рекреаційний пункт "Лужки"

  img

  Маршрут починається з рекреаційного пункту “Лужки” в однойменному урочищі. На березі бурхливої гірської річки Виженка знаходиться мальовнича галявина з двома великими альтанками, що в дощову погоду слугуватимуть прихистком для мандрівників. Це улюблене місце не тільки місцевих жителів, а й туристів з усієї України… і не тільки. На всій протяжності маршруту ви побачите численні водоспади на річці Виженка та її притоках, утворених у вигодсько-пасечнянських пісковиках. Висота каскадів від 3 до 15 м. Мальовничі кам’яні утворення: ворота – утворені руслом річки Виженка, Біла та Чорна скелі, скельні утворення з відслоненнями порід, складки відвалів верхньострийської підсвіти.

 • Джерело "Лужки"

  img

  Джерело “Лужки” – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Унікальністю є те, що воно вважається одним із трьох у Європі за рідкісним хімічним складом. Його специфічна кисла слабомінералізована сульфатна вода має рідкісний сульфатно-алюмінієво-залізистий склад із присутністю нікелю, кобальту, марганцю та інших мікроелементів і належить до лікувальних у разі анемії. Місцеві та відпочивальники приходять до джерела попити цієї води, бо її лікувальні властивості втрачаються через 2-4 години.

 • Свердловина №8. Туристична база "Трембіта"

  img

  Через 300 метрів, навпроти бази “Трембіта”, пробурена свердловина глибиною 150 м, вода якої газує сірководнем, можливо метаном, з неприємним запахом, за типом “Боржомі”. На смак вона також дуже специфічна, але вважається лікувальною у разі захворювань печінки, жовчного міхура та його протоків.

  База “Трембіта” відома ще тим, що її сауна працює на кремнієвій мінеральній воді, яка лікує шлунково-кишковий тракт, пом’якшує кровоносні судини. На території бази можна оглянути живописне відслонення менілітових верств в стінці південної експозиції.

  Урочище Лужки здавна вважають скарбницею для душевного та фізичного зцілення. На всій протяжності маршруту облаштовано місця для відпочинку, що безперечно, підвищує привабливість місцевості.

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів