Еколого-туристичний маршрут “До печери Довбуша”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  9,5 км
 • Тривалість

  6 години
 • Село Виженка

  img

  Починається маршрут в селі Виженка, де витікає ліва притока річки Виженка – Лісківець. На пагорбі видніється церква святого Іоана Сучавського – історико-культурна пам’ятка, яку зведено 1792 р. Рухаючись по руслу потоку, на лівому березі ми можемо побачити невеликий водоспад “Лісківець”. Він утворений в тонкоритмічних пісковиках, виражений шаром геологічного відслонення похилого типу. Його висота 2,6 м, привабливий та легко доступний для туристів. Джерело мінеральної води “Діяна”, за типом “Нафтусі”, яку рекомендують вживати за деяких хвороб печінки, нирок, обміну речовин.

 • Печера Довбуша

  img

  Печера Довбуша – карстово-спелеологічна пам’ятка природи місцевого значення. Статус надано з метою збереження мальовничого скельного комплексу з печерою. Це вертикальна похилена тріщина тектонічного походження в карбонатних пісковиках верхньокрейдового часу. Довжина – 22 м, ширина ходу – до 1,5 м, висота 3 – 6 м. Зараз печера на відстані 10 метрів засипана, і пройти через неї на правий берег річки Черемош неможливо.

 • На вершинах хребтів

  img

  На хребті Верхріччя (834,3 м над рівнем моря) і Береза (822,5 м над рівнем моря) відкриваються чудові краєвиди на долину річки Черемош та сусідню Івано-Франківську область. На луках ціле літо буяють трави. Місцеві жителі збирають лікарські рослини, висушують та готують з них духмяні, смачні, а ще й корисні чаї. Лісовою дорогою можна назбирати грибів, поласувати лісовими ягодами.

 • Перевал Німчич. Рекреаційний пункт "Лужки"

  img

  Закінчується маршрут біля перевалу Німчич, що має висоту 586 м над рівнем моря і є кордоном між двома районами – Вижницьким і Путильським. Це одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах. Відомий ще за часів австро-угорського правління Міжнародний гірськолижний туристичний комплекс “Німчич” гостинно запрошує гостей та любителів активного відпочинку.

   

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів