Еколого-туристичний маршрут “Коромисло”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  7,5 км
 • Тривалість

  5 години
 • Селище Берегомет, кут Стебник

  img

  Починається маршрут від автомобільної дороги у напрямку урочища Стебник і заглиблюється в долину однойменної річки. Стебник – ландшафтний заказник загальнодержавного значення, створений у 1983 році на території Берегометського лісництва. Його площа 1656 га, що становить основне ядро заповідної частини національного природного парку “Вижницький”. Однією з причин його створення було будівництво в долині річки Стебник форелевого господарства, для якого була потрібна чиста вода. Нині в урочищі інтенсивно розвивається сфера рекреації – організованого відпочинку шляхом облаштування місць для таборів, груп туристів та сімейного відпочинку. На правому його березі видніються рекреаційні будинки, один з яких можна орендувати охочим відпочити. Трохи далі, на лівому березі – мальовнича декоративна галявина, рекреаційна площадка “Сонячна поляна” з елементами рекреаційної інфраструктури. Праворуч від дороги облаштоване джерело питної води. Тут варто запастися прохолодною смачною водою для продовження подорожі.

 • Табір "Ойкос"

  img

  Літній молодіжний табір відпочинку “Ойкос”, що в перекладі з грецької означає “рідна домівка, рідний край, рідна земля”, створений за сприяння відділу сім’ї та молоді Чернівецької міської ради. Треба перейти місток через річку, на якій працівники парку “Вижницький” збудували штучні перепади для відтворення та збільшення популяції струмкової форелі. І далі маршрут проходить ледь помітною стежкою праворуч, заглиблюючись в ліс. Тут слід бути уважним – це місце досить грибне. Тому попутно можна зайнятися “тихим полюванням”.

 • Початок хребта Стебник – Сухий

  img

  Мальовнича галявина, що багата на різнотрав’я як лікарських, так і червонокнижних видів. Це – хребет між долинами Стебник і Сухий.

 • Зупинка. Долина річки Сухий

  img

  Далі треба перейти поле по діагоналі і повернути праворуч на лісову дорогу, яка виведе ялиновим лісом до річки, а між деревами вже видніється Берегомет. Стежкою спускаємося вниз і виходимо до річки Сухий, яка як і Стебник, є лівою притокою річки Сірет.

   

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів