Еколого-туристичний маршрут “Ойкос”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  4,5 км
 • Тривалість

  3 години
 • Табір "Ойкос" в урочищі Стебник.

  img

  “Ойкос” – в перекладі з грецького означає “рідна домівка, рідна земля”. Табір створений у 2005 році за ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради. Тут за період літніх канікул мають змогу відпочити й оздоровитися близько 400 дітей та учнівської молоді. Табір працює за оригінальною програмою, що ґрунтується на скаутських методиках – передбачає краєзнавчі екскурсії, туристичні походи та розважальні заходи. Головною особливістю відпочинку залишається екологічне виховання, навчання навичкам самостійного життя в природних умовах.

 • Рекреаційна площадка "Сонячна поляна"

  img

  Рекреаційна площадка “Сонячна поляна” – найпопулярніше місце для наметових таборів. Поряд рекреаційний будинок. На місці старого розсадника залишилася архівно-маточна плантація з Сосни кедрової. На річці Стебник, біля містка, працівниками парку “Вижницький” збудували штучні перепади для відтворення і збільшення популяції річкової форелі. Через дорогу на пагорбі навпроти зростає горіх маньчжурський, природний ареал його поширення – східна Азія. Дерево рідкісне, але добре прижилося в нашій місцевості. Вздовж дороги ростуть модрини європейські. Це єдине в Україні листопадне хвойне дерево. Тут звертаєте ліворуч на лісову галявину, де можна наочно ознайомитись з лікарськими, червонокнижними та іншими видами рослинного світу, побачити особливості поводження, місця перебування та проживання тварин.

 • Хребет Стебник – Сухий

  img

  Йдучи вузенькою стежкою буковим лісом, треба бути уважним, щоб не наступити на гриба або не посковзнутися. Також дорогою ми можемо побачити сліди диких тварин.

  Далі виходимо на простору мальовничу галявину. В цій місцевості наш маршрут перетинається з маршрутом “Коромисло”. Ознайомившись з рослинністю на галявині, піднімаємося ліворуч старою лісовою дорогою на хребет між урочищами Стебник і Сухий. На вершині гори Афеник можемо побачити червонокнижний вид – лунарію оживаючу та старі фаутні дерева з цікавими стовбуровими змінами. Через 1 км потрібно звернути ліворуч і крутим спуском зійти на поляну навпроти табору “Ойкос”.

 • Перша рекреаційна площадка Парку

  img

  У 1996 році в урочищі Стебник створена перша рекреаційна ділянка для регульованого відпочинку відвідувачів – зразок грамотного функціонального зонування території національного природного парку “Вижницький” і ощадливого використання  рекреаційних ресурсів. Затишна галявина, оповита довколишніми лісами, гірська річка Стебник з грайливими перепадами, скельні кам’яні утворення сприяли вибору цього місця відпочинку. Тут проводять дозвілля відпочивальники з табору “Ойкос” в літній період.

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів