Еколого-туристичний маршрут “По пасму Волотів”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  15 км
 • Тривалість

  8 години
 • Урочище Сухий

  img

  Починається подорож в долині річки Сухий, в однойменному урочищі селища Берегомет. Залишивши  позаду село старою лісовою дорогою підніметесь вгору. Зайшовши до лісу, можна пошукати грибів та поласувати лісовими ягодами, які достигають кожна в свою пору. Ближче до вершини ви вийдете на мальовничу кам’яну гряду – виходи скельних порід, розкидані по хребту вздовж 50 метрів.

 • Хребет Волотів

  img

  На поляні Волотів відкриваються прекрасні краєвиди: ліворуч – долина річки Сухий, праворуч – стогоподібної форми гора Кичера (785,4 м над рівнем моря). На верхівці цієї та сусідньої гори у 2009 році була організована експедиція науковців для дослідження історичних астрономічних об’єктів. Багнянська обсерваторія або Дім Сатурна – це надзвичайна історична знахідка. “Планетарій” складається з двох високих пагорбів, на верхівці скелі вибиті два великі кола, які символізують астральне божество, тотожне Янусу. Цей унікальний комплекс містить чимало астрономічної інформації. Ця місцина вибрана нашими предками невипадково. З її пагорбів відкривається рівний горизонт, що дозволяє фіксувати схід Сонця та появу зірок. Це свідчить про високий рівень цивілізованості стародавнього місцевого населення. За допомогою цих обсерваторій наші предки вели календар, визначали пори року, досліджували плин часу.

  Обабіч дороги ви можете побачити старовікові дерева, які вражають своєю величчю, дивовижною формою крони, а також багатий рослинний і тваринний світ віддаленої від цивілізації території. Почути чистий пташиний спів, який переливається на хвилях вітру, перериваючи неймовірну тишу.

 • Урочище Куриків, гора Кругла

  img

  Гора Кругла – 758 м над рівнем моря в урочищі Куриків (місцеві жителі ще називають його Чорнеї). Звідси відкриваються чудові краєвиди на села Черешенька, Багна та  долину річки Черемош.

  Прямуючи поляною далі, ліворуч можна милуватися проміжною грядою Куриків, яка тягнеться між пасмами Баньків (835,5 м над рівнем моря) та Волотів (835,1 м над рівнем моря). Вона не має аналогів. Тут вздовж стежки на площі приблизно 0,2 га розташована поляна нарцисів. Навесні, в період цвітіння, вона вражає своєю красою та оригінальністю (на кшталт долини нарцисів у Закарпатті). Історія її походження невідома, хоч подейкують, що колись тут було людське обійстя.

 • Село Виженка

  img

  Завершальна фаза маршруту проходить плавним спуском і звертає до села Виженка. Слід стежити за маркувальними мітками, щоб не заблукати. Майже при виході на дорогу села Виженка у прірві ви побачите мальовничий семиметровий ступінчастий водоспад, який спускається до річки Виженка.

   

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів