Еколого-туристичний маршрут “Від краю до краю”

Еколого-туристичний маршрут
 • Колір марки

  pic
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  12 км
 • Тривалість

  7 години
 • Рекреаційний пункт "Велика розчищ"

  img

  2009 рік започаткував новий етап в рекреаційній діяльності парку – відкриття рекреаційного пункту “Велика розчищ” в урочищі Сухий. За два місяці непоказна поляна перетворилася на прекрасно впорядковане місце для відпочинку. Тут в живописному безладі розмістилися альтанки з мангалами, масивні столи і лавиці, гойдалки на різні смаки, волейбольний майданчик та необхідні в таких місцях ящики для сміття і туалети. Поряд розташована пожежна водойма, на якій побудована родзинка нашого парку – альтанка на воді. Дорога піднімається по просіці і заглиблюється в ліс. Тут навіть у суху погоду можна натрапити на болото, і дикі свині його знаходять, щоб “покупатися”. А потім труться об стовбури смерек, рятуючись так від паразитів та спеки. Якщо бути спостережливими, на деревах можна побачити їхню шерсть.

 • Урочище Бука

  img

  Великий Бук – початок пасма Баньків, що тягнеться до мальовничого села Виженка, розділяючи його на Малу і Велику. Тут розмежовується територія: праворуч – Вижницького природоохоронного науково-дослідного відділення, ліворуч – Солонецького природоохоронного науково-дослідного відділення. Звідси відкриваються чудові краєвиди на долину річки Стебник, пасма Карпатських гір, а вдалині в ясну погоду можна побачити Чорногірський хребет і гору Говерла. Чисте гірське повітря напоєне ароматом духмяних трав, і тільки звуки природи дають змогу усамітнитися та отримати душевну насолоду від подорожі.

 • Урочище Солище

  img

  Маршрут проходить через ліс, чергуючись з полянами. Слід уважно стежити за маркуванням щоб не заблукати. Минувши перелісок, треба звернути ліворуч в Одокієву яму, де можна оглянути унікальну скельну башту висотою 12-15 м.  За переказами, ще в часи монголо-татарської навали на її вершині був встановлений металевий хрест для утвердження християнства в краї. В урочищі Солище, праворуч від дороги обладнане джерело питної води. Трохи далі, ліворуч, є підвищення – природний оглядовий майданчик, звідки на всі сторони відкриваються чудові краєвиди. Тут також можна влаштувати обід.

 • Рекреаційний пункт "Лужки"

  img

  Далі маршрут проходить урочищами Лози, Мелинчина яма, Карабінове, Вільха, Коневе і звивистою стежкою спускається до пункту “Лужки” на березі мальовничої річки Виженка. Тут по обидва боки привертають увагу мальовничі скельні утворення, відслонення ямненських пісковиків, виходи на денну поверхню у правому борті долини Виженки тріасово-юрських олістолітів, серед яких можна зібрати непогану колекцію різнобарвних мармуризованих вапняків, унікальні тектонічні рови-западини – свідки сучасних процесів горотворення. Численні бурхливі, мальовничі водоспади на притоках річки Виженка висотою каскадів від 6 до 15 м. Не помітивши, як промайнув час, ви прийдете на кінцеву точку маршруту – рекреаційний пункт “Лужки”.

   

   

  Для замовлення екскурсії телефонуйте:

  +38(096) 3979541 – Ілля Сорокан

  +38(097) 460 12 36 – Лідія Головатюк

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів