Служба державної охорони підготувалася до періоду цвітіння ефемероїдів

Ефемероїди –багаторічні трав'янисті рослини, з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою. Надземні частини цих рослин живуть лише протягом кількох тижнів, а решту року перебувають у стані спокою у вигляді бульб, цибулин чи кореневищ. Пробившись через ґрунтову товщу, а іноді, через сніжний килим, вони вітають весну і людину.

Білосніжні підсніжники, фіолетовий шафран, блакитноокі проліски, оповита сріблястою павутинкою сон-трава, ключі первоцвіту, ніжно-рожеві та білі китиці рясту, темно-сині, голубоокі фіалки, порцелянові філіжаночки конвалії. Більшість з них занесені до Червоної книги України та потребують особливої уваги. Перше, що хочеться зробити із цим дивом – підійти і зірвати. Але коли рука тягнеться за ним, ми навіть не підозрюємо, яку шкоду це наносить царству флори.

Щоб запобігти необдуманим діям людини та задля попередження знищення місць зростання червонокнижних видів рослин, працівники служби державної охорони національного природного парку «Вижницький» спільно з працівниками відділу еколого-освітньої роботи встановлюють інформаційні аншлаги в місцях зростання та масових  скупчень населення.