Зимова турбота

З настанням зими наші лісові мешканці потребують особливої уваги, а саме - підгодівлі. Це пов’язано з тим, що зниження температури повітря та збільшення снігового покрову в лісі, призводить до погіршення якості харчування. Особливо це стосується копитних. Проте не варто забувати про птахів, а також дрібних ссавців , які особливо потерпають під час рясних снігопадів. До типів підгодівлі відносять: сіно, коренеплоди, зерно тощо. Особливу роль відіграють так звані «віники», які заготовлюються влітку. Для цього використовують молоде гілля дерево-чагарникових порід (горобини, яблуні, ясеня, груші), також малину та ожину, які в свою чергу слугують природною мотузкою, якою кріпиться віник. Місця для підгодівель використовуються ті, де зазвичай збирається найбільша кількість тварин. Визначається таке місце зазвичай шляхом попередніх досліджень.
Сезон підгодівлі лісових мешканців, залежить від рівня снігу та температури повітря. Також на нього впливає кількість опадів та промерзання грунту.
Варто сказати, що для того, щоб допомогти тваринам вижити у важкий зимовий період, не обов’язково бути працівником парку. Це може зробити будь-хто. Наприклад, сільські жителі, які живуть поблизу лісу тому, що тварини в пошуках їжі часто наближаються до людських осель.