Які лісові ягоди небезпечні для людей?

Осінь у Карпатах – особлива пора року, коли дозрівають різноманітні лісові ягоди – справжнє джерело вітамінів та інших корисних речовин. Так і хочеться їх скуштувати. Однак будьте обережні! Перед тим, як збирати ці дари лісу, добре вивчіть та запам’ятайте, які з них можна з’їсти, а які краще взагалі не чіпати.

Просимо уважно розглянути та запам'ятати!

Мандруючи дикою природою бережіть себе та своє здоров’я!

Вовча ягода

Вовче лико (вовчі ягоди)

Одна з найотруйніших рослин! Це чагарникова рослина, яка росте в змішаних лісах. Навесні цвіте красивими суцвіттями, дуже схожими на квіти бузку. Приємний запах, схожий на аромат ванілі, може викликати головний біль, запаморочення, кашель, чхання і нежить тому краще милуватися ними здалеку. Краплина соку, при потраплянні на шкіру або слизову оболонку губ, очей викликає сильне подразнення.

Восени рослина плодоносить червоними ягодами, які дуже небезпечні! Їх небажано навіть чіпати. Вісім ягід – смертельна доза для людини.

Отруйна також кора цієї рослини, яка здатна викликати появу пухирів і виразок на поверхні шкіри.

Вороняче око

Вороняче око

Дуже небезпечна рослина з одним прямим стеблом, на якому дозріває одна чорна кругла ягода, що має неприємний запах. У середні віки вірили, що за допомогою воронячого ока можна «розчарувати» «зачарованих» людей. Плоди, листя і кореневище рослини однаково небезпечні отруєнням, ознаками якого є зупинка дихання, розлад шлунку та порушення серцевої діяльності. Листя може впливати на нервову систему людини і навіть спричиняти параліч.

Чернець колосистий

Чернець колосистий

Ягоди цієї рослини надзвичайно отруйні. Вживання в їжу всього двох штук може закінчитися трагічно для дитини. Однак випадкове отруєння малоймовірне, оскільки рослина має неприємний запах, а самі ягоди дуже гіркі. Усі частини рослини мають сильно подразнюючу дію, і навіть один дотик може викликати сильне запалення, яке супроводжується появою пухирів.

Бузина трав’яниста

Бузина трав’яниста

Ягоди мають темно-фіолетовий колір і червоний сік, але не дуже приємний запах. При інтоксикації ними може виникнути летальний результат через зупинку серця або набряк легень. Накопичення оксигемоглобіну призводить до забарвлення слизових оболонок в синій колір. Тим не менш, свіжі зрілі плоди можна споживати після обробки. Рослину також використовують у народній медицині.

Беладона звичайна

Беладона звичайна

Смертельно отруйна рослина! Інші назви отруйних ягід цієї рослини – сонна трава. Зустрічається частіше в гірських лісах поодинокими рослинами або цілими заростями. Отруйні ягоди беладони круглої форми, з блискучою шкіркою чорного кольору, розміром з вишню. Дуже отруйні; вживання невеликої кількості плодів може викликати зупинку серця та параліч дихальної системи.

Купина запашна

Купина запашна

Отруйна рослина невеликого розміру (до 65 см) з загостреними листками та кулястими синьо-чорними або червоними ягодами. При вживанні, а також при дотику виникають симптоми отруєння, які включають розлад шлунково-кишкового тракту, головний біль та ядуху.