Завершено зимовий облік дикої фауни

Впродовж січня-лютого 2022 року працівниками НПП «Вижницький» проведені щорічні обов’язкові обліки диких тварин.

Таксація обов’язково проводиться щороку, керуючись Законом України «Про тваринний світ» та Законом України «Про мисливське господарство та полювання». Для проведення даного заходу створено комісію та залучаються працівники служби державної охорони Солонецького та Вижницького ПНДВ, а також працівники науково-дослідного відділу.

Таксація – це комплекс заходів, спрямованих на визначення кількості диких тварин та птиці на певній території. Під час обліку визначається видовий склад, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах на території парку. Такий захід здійснюється з метою збереження та виявлення нових видів тварин, визначається динаміка чисельності тварин.

Здійснено облік тварин на території 20 обходів. Під час обліків визначено чисельність тварин та місця їх перебування на території НПП «Вижницький». Особливу увагу звертали на відповідність фактичної чисельності: оленя благородного, свині дикої, козулі європейської, зайця-русака, рисі звичайної та інших.

Під час таксації хворих тварин, трупів загиблих тварин та птиці не виявлено. Результати проведеної таксації свідчать, що більшість мисливських тварин в лісах НПП «Вижницький» знаходиться в межах оптимальної чисельності, тобто охорона,  підгодівля та інші заходи забезпечені достатньо.

За підсумками щорічних таксацій, проведених протягом останніх 24 років, можна зробити висновок про позитивну динаміку збільшення чисельності окремих видів тварин в тому числі і червонокнижних. Разом з тим зафіксовано незначне зменшення чисельності голуба сизого і тхора лісового.

Козуля європейська (Capreolus capreolus)
Олень благородний (Cervus elaphus)