Міква

У селі Виженка, біля самого підніжжя перевалу "Німчич", до цього часу збереглася купальня, яка для послідовників хасидизму є місцем паломництва. За хасидськими переказами, ця Купіль освячена причетністю до неї чудодійних цадиків, тож дарує всім, хто вірить у її чудесну силу, зцілення духовне й оздоровлення тілесне. Саме про це повідомляє табличка з написом на івриті: "1730 року тут жив засновник хасидизму Баалл Шем Тов. Він зробив у скалі мікву (місце для омовіння)".

На початку XVIII століття Ісраель Баал Шем Тов, у перекладі з івриту "господар доброго імені", який народився 1700 року на Буковині, жив у Косівському районі. Він пас вівці, був одружений на доньці свого господаря. А пізніше біля підніжжя гори Німчич на річці облаштував Мікву (місце для ритуального омовіння), освятив її і, згідно з талмудом, кожну п’ятницю перед шабатом приходив змивати гріхи, купаючись у Мікві. Крім того, якщо помити посуд у Мікві, він стає кошерним. Пізніше Ісраель Баал Шем Тов став засновником хасидизму.

Така своєрідна ритуальна лазня-міква просто неба облаштована завдяки норовливому характеру річечки, яка в цьому місці вимила породу, утворивши маленький басейн.

Можемо зустріти на маршрутах "Кам’яне кільце парку", "До джерела Лужки", "До печери Довбуша".